Proœba o pomoc
Nie jestem chemikiem i trudno m powiedziec co moglo powstac w wyniku tej reakcji ale wiem co nieco o zatruciu rtecia i slusznie podejrzewasz je. Objawy i obecnosc rteci oraz czynnikow metylacyjnych silnie to sugeruja.

Niestety zatrucie hg obecnie rozpoznawane jest tylko przy bardzo ostrych zatruciach i glownie przy expozycjach zawodowych - mniejszego kalibru expozycje, albo expozycje przewlekle niskodawkowe sa calkowicie ignorowane przez srodowisko medyczne dlatego z gory musze cie zmartwic i powiedziec ci ze:

Nie masz co liczyc na pomoc lekarzy. Smutne ale prawdziwe. Wiedza toksykologiczna srodowiska medycznego odnosnie zatrucia rtecia jest przestarzała.

Zatrucie jest ciezko wykrywalne w badaniach laboratoryjnych, zmiany biochemiczne subtelne i trzeba wiedziec gdzie szukac by dostrzec zatrucie w wynikach.

Badania krwii na obecnosc rteci jest malo przydatne ze wzgledu na fakt ze po expozycji rtec relatywnie szybko (do trzech miesiecy) laczy sie z tkankami organow wewnetrznych i wowczas tworzy tak silne wiazania z nimi ze nie pojawia sie juz we krwii.
Kilka tyg minelo od expozycji wiec jest sens pofatygowac sie jeszcze o oznaczenie **ilosciowe** rteci we krwii, ale gdyby wyszlo negatywne nie byloby to nic dziwnego ze wzgl na ww mechanizm.
Badanie moczu jest jeszcze mniej sensowne bo mocz pokazuje ilosc rteci wydalanej przez organizm, a sama rtec uposledza mechanizmy jej wydalania.

Wychodza ci moze lekko niepoprawne wyniki badan, np morfologii np duzo wynikow na granicy bledu, ale na tyle "nieistotnie" ze lekarze ze to ignoruja? Moze wysokie MCV, MCH, hematokryt?
Drobne zachwiania w ilosci niektorych komorek odpornosciowych, np lekko obnizone granulocyty, albo lekko podwyzszone?

DOBRY news jest taki ze jesli mamy z tym do czynienia to mozesz sobie pomoc. Prosze zrob jak najwiekszy research na temat 'chelatacji wg A Cutlera' - opracowania dr chemii ktory nabardziej fachowo dotad opisal zatrucie rtecia oraz spososb leczenia. Opis protokolu Cutlera oraz zatrucia rtecia znajdziesz na:

http://bioautyzm.pl/ (zasady sa praktycznie identyczne dla dzieci jak i doroslych)
jak i rowniez:
http://pdm.org.pl
http://www.dzieci.org.pl/forum/chelatacja-wedlug-a-cutlera/

Znajdziesz tam MASE, MASE informacji.

Jesli mowimy o zatruciu rtecia to na pewno pomoga ci na szybko DUZE DAWKI DZIENNE przeciwutlaniaczy :

Magnez - 1000mg
Cynk - 50-100mg
Selen - 200mcg
Witamina C - min 5 GRAMOW
Oraz wspieranie watroby jak sylimarol czy karczoch.

Wszystkie te dawki rozbite na kilka porcji dziennie.

I bardzo mozliwe ze bedziesz potrzebowac wspieranie nanderczy gdy Hg atakuje system endokrynoloigczny. Lukrecja, chrom, wit b5, krem hydrokortyzonowy, dhea.

Zdrowia dieta jest bardzo wazna dlatego ze rtec atakuje metabolizm organizmu i powoduje wrazliwosci na pokarmy, co z kolei wspol-powoduje symptomy.
Osłabia rowniez immunologie jelitowa i sprzyja rozwoju grzybow i pasozytow - wiec musisz na to uwazac, eliminujac cukier i wszelkiego rodzaju "syfy" z diety.
BARDZO WAZNA jest czesto dla poprawy samopoczucia dieta eliminujaca "siarke" . (nie chodzi calosciowo o siarke ale o tiole/zywnosc wysokocysteinowa. Lista jest na bioautyzm.pl)

Szersza diagnostyka w kierunku rteci (badanie porfiryn/bad włosa) ma sens, ale dopiero po uplywie min 3 miesiecy od expozycji.




  PRZEJD NA FORUM