Zmywarka ?

Oczywiście mycie ręczne jest zdrowsze, ale dokładnie zgadzam się z opinią wyżej - nie dajmy się zwariować – ZMYWARKA TO RZECZ POŻYTECZNA 
To co jest dla nas ważne, to żeby utrzymywać zmywarkę w czystości i regularnie ją używać (najlepiej codziennie). Najgroźniejsze dla naszego zdrowie i zdrowia naszych dzieci są grzyby, które rosną w takich urządzeniach jak zmywarka, czy pralka, czy ekspres do kawy. Zmywarkę najlepiej mieć od nowości i dbać o nią właściwie.
Zawsze używaj detergentów przeznaczonych do zmywarki w ilości zalecanej przez producenta.
Nie wsypuj więcej proszku, nie wpłyniesz na większą czystość naczyń.
Regularnie sięgaj po środek czyszczący (np. co miesiąc), który przywróci urządzeniu świeży zapach i usunie tłuste resztki z komory.
Ustaw zmywanie z pustym wsadem, umieszczając w środku specjalny preparat do czyszczenia (lub wlej pół szklanki octu).
Przecieraj dokładnie przestrzenie wokół uszczelek wilgotną ściereczką, aby usunąć resztki brudu i tłuszczu, z którym nie poradził sobie środek czyszczący, to na tych resztkach najłatwiej powstają pleśnie na które ty lub Twoje dziecko możecie mieć alergię.
Jeśli wyjeżdżasz z domu na np. 2 tygodnie, to zostaw zmywarkę pustą, suchą z uchylonymi drzwiczkami.
Wsad do zmywarki nie może być zbyt duży, może się nie domyć, nie wypłukać dokładnie.
Nie należy myć w zmywarce:
• Aluminiowych i srebrnych sztućców – mogą się przebarwić.
• Kryształów oraz ulubionych kieliszków i szklanek, ręcznie malowanej porcelany – mogą się pojawić na nich plamy i rysy, mogą ulec zniszczeniu
• Przedmiotów drewnianych – nasiąkają wodą, a woda w zmywarce zawiera chemię do mycia. Jeśli włożysz tam łyżkę drewnianą to ona nasiąknie a potem odda chemię do potrawy….
• Plastikowych pojemników, jeśli nie są oznaczone specjalnym symbolem
• Narzędzi – typu, pędzle itp., resztki z nich mogą zostać na naczyniach, nawet jeśli zrobisz osobny cykl, to resztki farby, smaru zostaną w szczelinach zmywarki.
• Świeczników z resztkami wosku – też się tam może roztopić I przenieść na inne naczynia
• Słoików z etykietami - mało, że etykiety poprzyklejają się do innych naczyń, to jeszcze zjemy rozpuszczony klej i farbę drukarską ze sztućców i talerzy.



https://www.facebook.com/DietetykDlaDzieci


  PRZEJDŹ NA FORUM