NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » TERAPIE I POMOCE DYDAKTYCZNE » NABÓR DO PROJEKTU- KOMPLEKSOWE WSPARCIE TERAPEUTYCZNE I EDUKACYJNE DZIECI Z AUTYZMEM I ICH RODZICÓW

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Nabór do projektu- Kompleksowe wsparcie terapeutyczne i edukacyjne dzieci z autyzmem i ich rodziców

  
autyzmrazem.pl
21.08.2014 12:45:10
Grupa: Użytkownik

Posty: 12 #1922028
Od: 2013-3-19
Witam serdecznie, w związku z realizacją projektu POKL pt. „Razem jest raźniej”- kompleksowe wsparcie terapeutyczne i edukacyjne dzieci z autyzmem i ich rodziców do dn. 31.08.2014 r. prowadzone są zapisy do nowoutworzonej grupy przedszkolnej w Punkcie Przedszkolnym dla Dzieci z Autyzmem „Słoneczna Dolina” w Szczecinie. W ramach działań związanych z projektem oferujemy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze prowadzone w małej 3 osobowej grupie, pakiet zajęć terapeutycznych indywidualnych i grupowych ( realizacja indywidualnych programów edukacyjno- terapeutycznych , logopedia , SI i inne). Ponadto oferujemy wdrażanie innowacyjnej metody funkcjonalnego komunikowania PECS, a co za tym idzie możliwość uczestniczenia w szkoleniu i konsultacjach dotyczących pracy tą metodą dla rodziców dzieci z autyzmem. Rodziców zapraszamy również do uczestniczenia w spotkaniach grupy wsparcia i konsultacjach z psychologiem.

Kadra zatrudniona w naszej placówce to wyspecjalizowani nauczyciele-terapeuci z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi z autyzmem.

Przedszkole znajduje się w centrum miasta, niedaleko głównych węzłów komunikacyjnych. Udział w projekcie jest bezpłatny, rodzice nie ponoszą żadnych opłat za pobyt dziecka w przedszkolu i prowadzoną terapię.
Dokumenty rekrutacyjne do pobrania na
stronie www.autyzmrazem.pl w zakładce Przedszkole/ nabór projekt POKL

Serdecznie zapraszamy
  
Electra18.07.2018 12:29:02
poziom 5

oczka
  
krzyk
21.08.2014 14:18:01
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 28 #1922090
Od: 2011-1-30
Projektów dla przedszkolaków jest już sporo i oczywiście świetnie wesoły Niemal każdy znajdzie odpowiednie wsparcie terapeutyczne - jest znacznie lepiej niż nawet 5 lat temu. Szkoda tylko, że brak jakiejkolwiek kontynuacji po zakończeniu edukacji przedszkolnej, bo bywa że lata pracy idą na marne. Szkoły - nawet te integracyjne, to złe miejsca dla dzieciaczków ze spektrum. Nauczanie indywidualne, przy normie intelektualnej to również barbarzyństwo przy tym zaburzeniu. Szkoły specjalne są za to dobrym miejscem dla dzieci gorzej funkcjonujących, tych w normie nie przyjmują. Są takie dzieciaki i jest to spora grupa, które przy odpowiednim wsparciu mają szanse w przyszłości funkcjonować niemal zupełnie normalnie. Żałuję, że tego odpowiedniego wsparcia na kolejnym etapie edukacyjnym dla nich już niema. Szkoda, bowiem wiele z nich posiada szczególne jednokierunkowe zdolności na znacznie wyższym poziomie od przeciętnej.
Pozdrawiam
  
perlai
21.08.2014 14:37:30
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 253 #1922109
Od: 2011-2-1
masz rację, dla dzieci szkolnych wsparcie jest bardzo niewielkie. są zajęcia, ale trzeba za nie dodatkowo płacić i to nie mało.
dla dzieci dobrze funkcjonujących ogromną szansą jest edukacja włączająca, ale trzeba znaleźć szkołę, która byłaby chętna coś takiego realizować

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » TERAPIE I POMOCE DYDAKTYCZNE » NABÓR DO PROJEKTU- KOMPLEKSOWE WSPARCIE TERAPEUTYCZNE I EDUKACYJNE DZIECI Z AUTYZMEM I ICH RODZICÓW

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta