NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » SZKOLENIA » PIERWSZY RAZ W POLSCE DLA TERAPUTÓW

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Pierwszy raz w Polsce dla teraputów

  
iwona.oligo
13.04.2012 23:47:52
Grupa: Użytkownik

Posty: 6 #918288
Od: 2012-4-13
Growth trought Play System podejście oparte na relacjach w pracy z dzieckiem autystycznym- innowacyjne metody!!
21-23 wrzesień 2012 Łódz www.zrozumiecautyzm.pl

Fundacja Zrozumieć Autyzm we współpracy z instytutem RelateToAutism zaprasza wszystkie osoby pracujące z dziećmi autystycznymi( studentów , pedagogów terapeutów, logopedów…..) do wzięcia udziału w pierwszym w Polsce programie szkoleniowym
Stopień 1– Praca z dzieckiem autystycznym w Systemie Growth Through Play

Profesjonalny cykl szkoleń dla terapeutów dający potężne narzędzia do pracy z dziećmi z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami. Jedyne w swoim rodzaju szkolenie oparte na bezpośredniej pracy z dzieckiem. Jeżeli chcesz:

poznać niedyrektywne techniki pracy z dzieckiem oparte na badaniach naukowych i aktualnym rozumieniu autyzmu
nauczyć się jak efektywnie wykorzystać je w swojej pracy i jakie metody zastosować w przypadku konkretnych deficytów u dziecka
uzyskać praktyczne wsparcie w swojej pracy oraz tworzyć programy społeczno-komunikacyjne poprzez wykorzystanie narzędzi internetowych i bezpośredniej obserwacji
popracować nad własnym samopoczuciem, zachowaniem energii, kreatywności i wciąż nowych inspiracji do pracy
to szkolenie jest dla Ciebie !

Uczyć możemy się jedynie w relacjach z innymi.

Grow Through Play System to program wspierania rozwoju oparty na relacjach, koncentrujący się na podstawowej kwestii dotyczącej autyzmu- problemach w nawiązywaniu kontaktów społecznych. Program czerpie z aktualnych badań dotyczących autyzmu oraz z wypróbowanych i sprawdzonych metod pracy z dzieckiem autystycznym w oparciu o złożenia psychologii rozwojowej.

Indywidualny styl interakcji podstawą rozwoju.

Plan pracy terapeutycznej oparty jest na szczegółowej i wnikliwej ocenie poziomu rozwoju społeczno-komunikacyjnego. Taka diagnoza pozwala zastosować odpowiedni styl interakcji w kontakcie z dzieckiem aby jak najefektywniej pracować nad zaburzoną sferą. Dzięki prawidłowej ocenie, możliwe jest dobranie i zastosowanie odpowiednich, zindywidualizowanych technik terapeutycznych.

Niezsynchronizowany mózg.

Sposób, w jaki dziecko przetwarza informacje sensoryczne ma fundamentalne znaczenie dla jegoprocesu uczenia się. Techniki systemu Growth throught Play mają na celu poprawę łączności globalnej w mózgu oraz synchronizację półkul poprzez nacisk na intensywne, interaktywne ćwiczenia angażujące wiele zmysłów. System ten pomaga rodzicom i terapeutom określić jakie kluczowe etapy rozwojowe dziecko opuściło, by następnie móc wykonywać odpowiednie, zindywidualizowane ćwiczenia, które pomogą mu wypełnić tę lukę. Dzięki temu dziecko ma możliwość przyswajania i rozwijania nowych umiejętności.

ZAPRASZAMY !http://zrozumiecautyzm.pl/?page_id=510
  
Electra19.12.2018 01:54:41
poziom 5

oczka
  
justa43
14.04.2012 01:48:55
Grupa: Użytkownik

Posty: 5 #918321
Od: 2011-6-3
w nic już nie wierze , na AUTYZM nie ma lekarstwa , mam syna 18 letniego . przeszłam już wszystko co mogło być ,ale niestety za przeproszeniem nic nie pomogło. życie moje jest aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa szkoda gadać SZNUR i SIE POWIESIC
  
artur
14.04.2012 07:37:39
Grupa: Użytkownik

Posty: 6 #918358
Od: 2011-8-10
Justyna, wiele osób na tym forum podjęło walkę o zdrowie swoich dzieci. Przykro mi, że nie udało Ci się wyleczyć synka.Wciąż trwają badania, które przyczyniają się do poprawy zdrowia naszych pociech i wierzę,że Ty też będziesz miała taką możliwość, dlatego nie można tak myśleć a tym bardziej mówić w taki sposób, bo to Tobie i nikomu z nas nie pomoże a wręcz może odnieść odwrotny od zamierzonego skutek.
  
iwona.oligo
14.04.2012 09:57:23
Grupa: Użytkownik

Posty: 6 #918414
Od: 2012-4-13
"Jeszcze dziesięć lat temu większość naukowców sądziła, że ludzki mózg był plastyczny tylko w pierwszych kilku latach życia. Zakładano ze po tym krytycznym okresie nasz mózg przestaje się zmieniać a nadzieja na znaczące zmiany dobiegła końca. Ostatnio idea ta została całkowicie obalona i teraz wiemy, że mózg pozostaje plastyczny przez całe nasze życie..
Oznacza to, że dziecko, które rozwija się wzdłuż drogi z autyzmem nie jest związane z tą konkretną drogę rozwoju na zawsze. Możemy zmienić nasze tory przez oddziaływanie w nowy sposób, ze światem ."
Oczywiście że nie ma magicznej tabletki na autyzm ale można wspierać ich rozwój i odnosić wspólne sukcesy.

Jako rodzic jesteś najważniejszą osobą w życiu dziecka, ale również najważniejszą osobą w swoim życiu i to jest zwykle pomijane przez rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami. Tak wiele czasu i energii rodzice poświęcają dziecku,że często zaniedbują własny dobrobyt. Twoje dobre samopoczucie twój własny wewnętrzny świat też wymaga opieki aby mieć poczucie szczęścia i zadowolenia.

Dlaczego jest to ważne? Bo to jest twoje życie. To się dzieje teraz. Łatwo wpaść w pułapkę "Będę czuć się, gdy ..."- myśli, że gdy pewne zdarzenia się staną lub Twoje dziecko osiągnie określony etap wtedy będziesz szczęśliwy. Jednak nasze dobre samopoczucie pochodzi z naszej świadomości i doceniani tego co mamy ( Jestem pewna że każde dziecko ma wiele wiele zalet umiejętności, pracuje co dzień aby zrozumieć te świat TO JEST BARDZO DUŻO! KAŻDY ROBI WSZYSTKO NAJLEPIEJ JAK POTRAFI).
To jest nasza decyzja warto zadbać o siebie wziąć głęboki oddech. Jestem przekonana, że Pani Justyna ma wiele siły czasem tylko trzeba odpoczynku i spojrzenia na wszystko z innej perspektywy.
Czasem każdy chce krzyczeć i to jest OK!
Warto po tym usiaść i przyjrzeć się temu co osiągneliście na pewno jest wiele rzeczy tylko trzeba je dostrzec. Każdego dnia poświęcić chwile dla siebie i swojego samopoczucia i podjąć decyzje że postaram się dostrzegać wszystko dobre co mnie spotyka w dniu.


"ludzie zazwyczaj uważają chodzenie po wodzie lub w powietrzu za cud. ale myślę, że prawdziwy cud to nie spacer albo na wodzie lub w powietrzu, ale chodzenie po ziemi. każdego dnia jesteśmy zaangażowani w cud, którego nawet nie dostrzegamy: błękitne niebo, białe chmury, zielone liście, czarne, ciekawskie oczy dziecka - nasze własne oczy. wszystko jest cudem ".
  
gomado
15.04.2012 22:01:01
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 286 #920331
Od: 2011-1-19
Święte słowa.
Stan dziecka nierozerwalnie związany jest ze stanem psychicznym rodzica. Uważam, że w terapiach za mało uwagi poświęca się rodzicom. Oczywiście stan, w którym znajduje się dziecko również wpływa na nas, ale trzeba zacząć od siebie. Mi niesamowicie dużo dała terapia Son-Rise, bo uczy ona wyrażania własnych emocji, spontaniczności. Leczenie biomedyczne musi iść w parze z budowaniem więzi i atmosfery zrozumienia. Najważniejsze, żebyśmy dobrze się czuli z własnym dzieckiem.
_________________
chcieć wszystkiego, nie potrzebować niczego
  
iwona.oligo
13.05.2012 09:51:29
Grupa: Użytkownik

Posty: 6 #937929
Od: 2012-4-13
Witam,

Dostępny jest już program szkolenia.Poznaj sposoby łączenia zabawy i nauki z dzieckiem autystycznym nie oddzielając tych dwóch kluczowych aspektów dziecinstwa.
przeczytaj program i dołącz do zabawy!

http://zrozumiecautyzm.pl/wp-content/uploads/2011/10/Prof_training_workshop.pdf

Zapraszamy
Iwona Wojtasik
terapeuta terapii rozwojowej opartej na relacjach GPS
  
Electra19.12.2018 01:54:41
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » SZKOLENIA » PIERWSZY RAZ W POLSCE DLA TERAPUTÓW

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta